Miejsce konferencji

Auditorium Maximum UJ, Kraków
ul. Krupnicza 33

Otwarte w 2005 roku Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego to miejsce kongresowe i aula wykładowa położona w pobliżu starego miasta.
​​​​​​
Monumentalny budynek, nawiązujący do antycznej formy amfiteatru, zaprojektowali krakowscy architekci Stanisław Deńko i Robert Kuzianik. W 2007 roku Auditorium Maximum otrzymało dwie nagrody: I ​​nagrodę Ministerstwa Infrastruktury w ogólnopolskim konkursie na wybitne osiągnięcia polskiej inżynierii budowlanej oraz I nagrodę w konkursie na najlepiej dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych budynek użyteczności publicznej w Krakowie.

 

 

Budowa Auditorium Maximum była współfinansowana ze środków unijnych. Wśród innych sponsorów znaleźli się znani polscy artyści, tacy jak Magdalena Abakanowicz, Jerzy Duda-Gracz, Jerzy Nowosielski, Stanisław Rodziński, Jan Tarasin, którzy podarowali swoje dzieła na licytację.

W Auditorium Maximum znajduje się główna sala konferencyjna na 1200 miejsc, którą w razie potrzeby można podzielić na dwie mniejsze części po 600 miejsc każda; jedna sala wykładowa na 250 miejsc; dwie sale na 150 miejsc; jedna 100 miejsc; a także wszelkie niezbędne udogodnienia.

Źródło: www.uj.edu.pl

 

 

 

 

źródło: https://konferencje.uj.edu.pl/en_GB/obiekty-konferencyjne/auditorium-maximum

Zeskanuj QR-code zapraszamy na wirtualny spacer po Auditorium Maximum UJ